ඉන්දියාවම කළඹා රාහුල් ගාන්ධිගෙන් මෝදිට චෝදනා… සියල්ල ඇවිලූ විදුලි සභාපති අස්වේ

ඉන්දීය  අගමැති නරේන්ද්‍ර මෝදී ලංකාවේ විදුලි ව්‍යාපෘතියට අදානි සමාගම හරහා බලපෑම් කළ බව ඉන්දීය කොන්ග්‍රසයේ නායක රාහුල් ගාන්ධි තම ට්විටර් ගිණුමේ සටහනක් තබමින් විරෝධතා දක්වා සිටී. මේ අතර සියල්ල ඇවිලූ විදුලි සභාපති ෆර්ඩිනැන්ඩු මහතා අද ඉල්ලා අස් වූ අතර ඉන්දීය පුවත් වාර්තා පවසන්නේ ඉන්දියානු සමාගමක් ශ්‍රී ලංකාවේ විශාල විදුලි ව්‍යාපෘතියක් කිරීම ගැන රාහුල් ගාන්ධි මෙතරම් ආවේගශීලි වන්නේ ඇයිද කියායි. ඒ බව කියන එක් වාර්තාවක මෙසේ සටහන් වේ.

“කොංග්‍රස් නායක රාහුල් ගාන්ධි දැන් භාරතීය ජනතා පක්ෂය සහ අගමැති මෝදි ඉලක්ක කර ඇත්තේ ඉන්දීය ව්‍යවසාය අදානි කණ්ඩායම සම්බන්ධ ශ්‍රී ලංකාවේ ගනුදෙනුවකට බලපෑම් කිරීමේ දී අගමැතිගේ භූමිකාව යෝජනා කරන ලිපියක් පළකරමිනි.

ශ්‍රී ලංකා ජනාධිපතිවරයා කිසියම් නිශ්චිත සමාගමකට එවැනි හවුල් හෝ අනුග්‍රහයක් දැක්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළ ද, ඉන්දීය සමාගමක් ශ්‍රී ලංකාවේ ව්‍යාපෘතියක් සඳහා ලංසුවක් ලබා ගැනීම නිසා කලබල වී, මෝදි රජයට චෝදනා එල්ල කිරීමට රාහුල් ගාන්ධි උත්සාහ කර ඇත. ඉන්දීය සමාගමක් විදේශයන්හි විශාල ව්‍යාපෘතියක් සඳහා ලංසුව දිනා ගැනීම ගැන රාහුල් ගාන්ධි කලබල වන්නේ මන්දැයි නොතේරේ.

රාහුල් ගාන්ධි ට්විටර් වෙබ් අඩවියට පිවිස ඇත්තේ The Twire විසින් කරන ලද ප්‍රකාශයන් ප්‍රකාශ කිරීමට සහ අගමැති මෝදිට පහර දීමට ය. ට්විටර් පණිවුඩයක් නිකුත් කරමින්, The Twire පුවත්පතේ ලිපියේ පින්තූරයක් තබමින් ඔහු මෙසේ ලියා ඇත,

“BJP හි ගජමිතුරුවාදය දැන් පෝක් සමුද්‍ර සන්ධිය තරණය කර ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ ඇත.”

 

About Author

Leave A Reply

Send this to a friend